ASUS DSL-AC88U MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR,ASUS DSL-AC88U MODEM ÖZELLİKLERİ NELERDİR,ASUS DSL-AC88U KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR

Modem kurulum adımlarına geçmeden önce modem ve bilgisayar arası bağlantılarınızın doğru olarak yapılandırıldığından emin olunuz. Hatalı yapılan modem ve bilgisayar arası bağlantıda modeminiz bağlantı sağlayamayacaktır.

Modem ve Bilgisayar Arası Bağlantı Şemasına Buradan Ulaşabilirsiniz

Modem ve bilgisayar arası bağlantılarınızı yukarıdaki şemaya uygun olarak yapılandırdı iseniz kuruluma devam edebiliriz. Web tarayıcınızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak enter butonuna basınız. Karışınıza gelen ekranda kullanıcı adı bölümüne “admin” şifre bölümüne “admin” yazınız. Modemi Türknet’ten aldıysanız şifre olarak “turknet” yazınız ve oturum aç buronuna basınız. Karşınıza gelen yeni ekranda parola bölümünde modem arayüzünüz için bir şifre belirleyiniz ve ileri butonuna basınız. Şifrenizi kabul etmemesi durumunda modem arkasında yer alan reset butonuna basarak modeminizi resetleyiniz.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Şifre ekranlarını geçmenizin ardından açılan sayfada kullandığınız internet bağlantı şekline göre seçim yapınız. Adsl bağlantılar için ADSL seçeneğini, Vdsl bağlantılar için VDSL seçeneğini seçiniz ve ileri butonuna basınız. Kullandığınız internet paketinin ne olduğunu bilmiyor iseniz internet servis sağlayıcınızın çağrı merkezini arayarak öğrenebilirsiniz. İnternet paketleri genellikle 24 mbite kadar olan tarifelerde adsl 24 mbit ve üzerindeki tarifelerde vdsl olarak verilmektedir. Bu şekilde de bir deneme yapabilirsiniz.

Tüm Servis Sağlayıcılara Ait Çağrı Merkezine Buradan Ulaşabilirsiniz

Yeni açılan ekranda ülke ve servis sağlayıcı seçimlerinizi yapınız. Servis sağlayıcınız bu listede yok ise “Listede olmayan” seçeneğini seçebilirsiniz. Vdsl bağlantılar için vlan ıd:35 seçilmelidir. Hizmet bölümünde ıptv kullanıyor iseniz vdsl+tv seçerek ileri butonuna basınız.

Yeni açılan ekranda servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi giriniz. Kullanıcı adınızın sonunda servis sağlayıcılara göre değişkenlik gösteren @domain adınızı yazmayı unutmayınız. Aşağıdaki domain adı listesine göre seçiminizi yaptıktan sonra ileri butonuna basınız.

Tüm Servis Servis Sağlayıcılara Ait Domain Adreslerine Buradan Ulaşabilirsiniz

Modeminizde 2,4Ghz ve 5Ghz olmak üzere 2 adet wifi frekansı bulunmaktadır. Yeni açılan sayfada her iki frekans içinde kablosuz ağ adı ve şifre belirleyiniz. Evinizde kullandığınız alıcı cihazların wifi özelliğine göre bu iki bağlantıdan birine bağlanabilirsiniz.

Wifi Bağlantısı Frekansları ve Kapsama Alanlarına Buradan Ulaşabilirsiniz

Kablosuz ağ adı ve şifre bilgilerinizi belirlemenizin ardından ileri butonuna basınız. Karşınıza özet tablo gelecektir. Kontrol ettikten sonra ileri butonuna basarak ayarlarınızı tamamlayınız.  Tebrikler ASUS DSL-AC88U modeminizin kablolu ve kablosuz ayarlarını tamamladınız. Modem arayüz ekranlarınızı kapatarak internete girebilirsiniz.