Modem kurulumuna geçmeden önce modem bağlantılarınızın doğru yapılandırıldığından emin olunuz.Hatalı yapılan modem bağlantılarında modeminiz buluşmadığı için dsl ışığı yanmayacaktır.

Modem ve Bilgisayar Arası Bağlantı Şemasına Buradan Ulaşabilirsiniz

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki şemaya uygun olarak yapılandırdı iseniz kurulum adımlarına geçebiliriz.

Öncelikle web tarayıcınızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak şifre ekranına ulaşıyoruz. Açılan sayfamızda;

Kullanıcı adı: admin

Şifre:admin

yazarak modemimizin web arayüzüne ulaşıyoruz.Şifrenizi kabul etmemesi durumunda modem arkasında yer alan reset butonuna basarak modeminizi resetleyiniz.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Açılan sayfamızda isterseniz modem web arayüz şifresi olan admin şifresini değiştirebilirsiniz.

Açılan sayfada ekranın sol bölümünde yer alan “Hızlı İnternet Kurulumu” sekmesine tıklıyoruz.

Bu ekranda karşımıza kullanıcı adı ve şifre ekranı gelecektir. Burada kullanıcı adı ve şifre olarak servis sağlayıcınızın size vermiş olduğu kullanıcı adı ve şifre bilgisini yazmanız gerekmektedir. Kullanıcı adınızın sonuna servis sağlayıcılarına göre değişkenlik gösteren @domain adınızı yazmayı unutmayınız. Tüm servis sağlayıcılara ait domain adına BURADAN ulaşabilirsiniz.

Kullanıcı adı ve şifrenizi yazdıktan sonra ileri butonuna basıyoruz.

Yeni sayfamızda modemimizin kablosuz ayarlarına ulaşıyoruz.

Burada ağ adı olarak kablosuz ağlarda görmek istediğiniz bir kablosuz ağ ismi belirliyorsunuz. Hemen altında bulunan şifre ekranında en az 8 haneli bir kablosuz ağ  şifresi belirleyerek ileri butonuna basıyorsunuz.

Yeni sayfamızda modem üzerinde yaptığımız değişikliklerin özetlendiği bir ekran gelecektir. Burada yaptığımız değişiklikleri kontrol ederek ileri butonuna basıyoruz.

İleri butonuna bastığımızda aşağıdaki şekilde görüldüğü gibi yaptığımız ayarlar modem arayüzüne kaydedilecektir. Modemimizin kablolu ve kablosuz ayarları tamamlanmıştır.