ASUS DSL-N17U MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR? ASUS DSL-N17U MODEM ÖZELLİKLERİ NELERDİR? ASUS DSL-N17U KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?

Modem kurulum adımlarına geçmeden önce modem ve bilgisayar arası bağlantılarınızın doğru yapılandırıldığından emin olunuz. Modem AYARLARINI Ethernet bağlantı kablosu üzerinden ya da kablosuz olarak yapılandırabilirsiniz. Hatalı yapılan modem bağlantılarında modeminize dsl sinyali ulaşmayacağı için bağlantı kurulamayacaktır.

Adsl/Vdsl Modem Bağlantı Şemasına Buradan Ulaşabilirsiniz.

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki şemaya uygun olarak yapılandırdı iseniz kuruluma devam edebiliriz.

Web tarayıcınızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak enter butonuna basınız. Açılan kullanıcı adı ve şifre ekranında kullanıcı adı:admin şifre admin yazarak “ok” butonuna basınız. Şifrenizi kabul etmemesi halinde modem arkasında yer alan reset butonuna basarak modeminizi fabrika ayarlarına alabilirsiniz.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Giriş şifre adımlarını geçmenizin ardından karşınıza modem arayüz ekranı gelecektir. Bu ekranda modeminiz sizden fabrikasyon şifrenizi değiştirmenizi isteyecektir. Aşağıdaki ekranda yeni şifrenizi belirleyerek “ileri” butonuna basınız.

Yeni açılan ekranda sarı ok ile gösterdiğimiz gibi kullandığınız internet bağlantı tarifesine göre modeminiz sinyalinizi otomatik algılayacaktır.

ADSL kullanan kullanıcılarda “Aktarım modu: ADSL WAN (ATM)”

VDSL kullanan kullanıcılarda “Aktarım modu: VDSL WAN (PTM)”  yazacaktır.

PPP Kullanıcı adı ve parola bölümünde servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz kullanıcı adı ve parolanızı yazınız. Kullanıcı adı ve parolanızı bilmiyor iseniz servis sağlayıcınızın çağrı merkezinden destek alabilirsiniz.

Tüm Servis Sağlayıcılara Ait Çağrı Merkezine Buradan Ulaşabilirsiniz.

Kullanıcı adınızın sonunda servis sağlayıcılara göre değişkenlik gösteren @domain adınızı yazmayı unutmayınız. Hatalı yazım halinde modeminiz kullanıcı adı ve şifre hatası alacağı için IP almayacaktır.

Tüm Servis Sağlayıcılara Ait @domain Adlarına Buradan Ulaşabilirsiniz

Kullanıcı adı ve şifre işlemlerinizin ardından ileri butonuna basınız. Eğer evinizde bir IPTV hizmeti kullanıyor iseniz kullanıcı şifrenizin hemen altında yer alan “özel Iss gereksinimi (ıptv service)” bölümünü işaretleyiniz. Aşağı doğru açılan alanda ülke kısmından bulunduğunuz ülkeyi ve servis sağlayıcısını seçerek ileri butonuna basınız

Yeni açılan ekranda Ağ SSID bölümünde kablosuz ağlarda görmek istediğiniz bir kablosuz ağ adı belirleyiniz. Ag anahtarı bölümünde kablosuz ağınız için bir şifre belirleyiniz. Başkalarının kablosuz ağınıza girmesini engellemek için şifreniz içerisinde en az 8 haneli, içerisinde bir büyük birde küçük harf bulundurmaya dikkat ediniz. İleri butonuna basınız.

Yeni açılan ekranda daha önceki ekranlarda yapmış olduğunuz değişiklikleri gösteren özet bir ekran gelecektir. Kontrollerinizin ardından ileri butonuna basınız.

Ayarlarınızın kaydedilmesi için %100 olana dek bekleyiniz.

Tebrikler modeminizin kablolu ve kablosuz ayarlarını tamamladınız.