AZTECH DSL5001 MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR? AZTECH DSL5001 MODEM ÖZELLİKLERİ NELERDİR? AZTECH DSL5001 KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?

Modem kurulumuna geçmeden önce modem ve bilgisayar arası bağlantılarınızın doğru yapılandırıldığından emin olunuz. Hatalı yapılan modem bağlantılarında modem ışıklarınız yanmayacaktır.

MODEM VE BİLGİSAYAR ARASI BAĞLANTI ŞEMASINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki şemaya uygun olarak yapılandırdı iseniz kurulum adımlarına devam edebiliriz. web tarayıcınızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak enter butonuna basınız. Açılan kullanıcı adı ve şifre ekranında;

Username/Kullanıcı adı: admin

Password/Şifre: admin

yazarak giriş/login butonuna basınız. Şifrenizi kabul etmemesi durumunda modem arkasında yer alan reset butonuna basarak modeminizi resetleyiniz. Fabrika ayarlarına aldığınız modeminiz ile yeniden giriş yapmayı deneyiniz.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Şifre adımlarını geçmenizin ardından açılan modem arayüz ekranında Kolay Kurulum/Qucik Setup menüsüne tıklayınız. Açılan modem ayarları ekranında saat dilimlerini İstanbul olarak belirleyiniz. Dil seçeneğini kullanmak istediğiniz dile göre ayarlayabilirsiniz.

Bağlantı tipi bölümünde PPPOE/LLC seçiniz. Kullanıcı adı ve şifre bölümünde servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi yazınız. Kullanıcı adınızın sonunda servis sağlayıcılara göre değişkenlik gösteren @domain adresinizi yazmayı unutmayınız.

Tüm Servis Sağlayıcılara Ait Domain Adresine Buradan Ulaşabilirsiniz

Vpı:8 Vcı:35 seçiniz. Wlan Etkin seçeneğini işaretleyiniz. Broadcast SSID seçeneğini işaretleyiniz. SSID bölümünde kablosuz ağlarda görmek istediğiniz ismi yazınız. Kablosuz şifre bölümünde en 8 haneli içerisinde rakam ve harflerden oluşan kablosuz şifre belirleyiniz.

Son olarak ayarlarınızın kaydedilmesi için Kaydet/Apply butonuna basınız. İşlemlerin ardından web arayüz ekranlarınızı kapatarak internete bağlanabilirsiniz.