Huawei HG658c V2 Modem Ayarları Nasıl Yapılır? Huawei HG658c V2 Modem Kurulumu Nasıl Yapılır? Huawei HG658c V2 Kablosuz Ayarları Nasıl Yapılır?

Huawei HG658c V2 Modem Vdsl Modem kurulumuna geçmeden önce modem ve bilgisayar arası bağlantılarınızın doğru yapılandırıldığından emin olunuz. Hatalı yapılan modem bağlantılarında modeminize dsl sinyali ulaşmayacağı için internet bağlantısı sağlanamayacaktır.

Modem ve Bilgisayar arası Bağlantı Şemasına Buradan Ulaşabilirsiniz.

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki şemaya uygun olarak yapılandırdı iseniz kurulum adımlarına geçebiliriz.

Öncelikle web tarayıcınızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak enter butonuna basınız.

Açılan ekranda modem vodafone servis sağlayıcısı tarafından temin edildiği için standart olarak;

Kullanıcı adı: vodafone

Şifre : vodafone

yazarak enter butonu basınız.Şifrenizi kabul etmemesi durumunda modem arkasında yer alan reset butonuna basarak modeminizi resetleyiniz.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Modem şifre ekranını geçmenizin ardından karşınıza aşağıdaki gibi bir pop up ekranı gelecektir.Bu ekranda standart olarak gelen vodafone şifrenizi isterseniz değiştirebilirsiniz. İsterseniz de sonra butonuna basarak değiştirmeden geçebilirsiniz.

Yukarıdaki şifre ekranlarını geçmenizin ardından açılan ana sayfada “Başlama Sihirbazı”na tıklayınız.

Gelen internet bağlantı sihirbazı ekranında “Kullanıcı Hesabıyla” bağlanın seçeneğine tıklayınız.
İnternet hesabı ve İnternet şifresi alanlarına; Internet servis sağlayıcısı tarafından tarafınıza iletilmiş olan DSL kullanıcı adı ve şifrenizi giriniz.Kullanıcı adı ve şifre bilgileriniz bilmiyor iseniz servis sağlayıcınızın çağrı merkezinden öğrenebilirsiniz.

Tüm servis sağlayıcı çağrı merkezi numaralarına BURADAN ulaşabilirsiniz

Kullanıcı adınızın sonunda servis sağlayıcılarına göre değişkenlik gösteren @domain adını yazmayı unutmayınız.

Tüm servis sağlayıcılarına ait domain adlarına BURADAN ulaşabilirsiniz.

Daha sonra sağ alt köşede bulunan İleri butonuna tıklayarak ilerleyiniz.

İleri butonuna basmanızın ardından yaptığınız işlemlerde hata yok ise internet bağlandı şeklinde bir uyarı ekranı gelecektir. Bu ekranı gördüğünüzde işler yolunda demektedir. İleri butonuna basınız.

Daha sonra karışınıza modeminizin kablosuz ayarlarını yapabileceğiniz ekran gelecektir.Bu ekranda Kablosuz ağ adı bölümünde kablosuz ağlarda görmek istediğiniz bir ağ adı belirleyiniz. Parola bölümünde en az 8 haneli bir kablosuz ağ şifresi belirleyiniz. İşlemlerinizin ardından kaydet butonuna basarak ayarlarınızı kaydediniz.

Tebrikler Huawei HG658c V2 Modeminizin kablolu ve kablosuz ayarlarını tamamladınız. Modem arayüz ekranlarını kapatarak internete bağlanabilirsiniz.