TP LİNK TD-w8961ND MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR? TP LİNK TD-w8961ND MODEM ÖZELLİKLERİ NELERDİR? TP LİNK TD-w8961ND KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?

Modem AYARLARI na geçmeden önce modeminizin kablo bağlantılarının doğru yapılandırıldığından emin olunuz. Hatalı yapılan bağlantılarda modeminiz buluşmayacağı için bağlantı sağlanamayacaktır.

MODEM VE BİLGİSAYAR ARASI BAĞLANTI ŞEMASINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki şemaya uygun olarak yapılandırdı iseniz kurulum adımlarına devam edebilirsiniz. Web tarayıcınızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak modem arayüzüne ulaşıyoruz. Açılan şifre ekranında kullanıcı adı olarak “admin” şifre olarak ” admin”  yazarak giriş yap butonuna basıyoruz. Yazdığınız bu şifre geçersiz ise modeminizin arkasında bulunan reset butonuna basarak modemi fabrika ayarlarına alabilirsiniz

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Açılan sayfada modem AYARLARI nı “Hızlı Kurulum” ve “Arayüz Ayarları” olmak üzere iki yöntemle de yapabilirsiniz. Biz size “Arayüz Ayarları” üzerinden AYARLARI yapmayı göstereceğiz. Aşağıda görüldüğü gibi “Arayüz Ayarları”-“İnternet” sekmelerine tıklayınız.

Açılan bölümünde yukarıdan aşağı olmak üzere Vpı:8 Vcı:35 olarak giriniz.

Ekranı aşağı doğru kaydırınız. Enkapsülasyon bölümünde PPPOA/PPPOE bölümünü seçiniz.

Kullanıcı adı ve şifre bölümünde servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz kullanıcı adı ve şifre bilgileriniz yazınız. Kullanıcı adınızı bilmiyor iseniz bağlı olduğunuz servis sağlayıcının çağrı merkezini arayarak kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi öğrenebilirsiniz.

TÜM SERVİS SAĞLAYICILARA AİT ÇAĞRI MERKEZİ NUMRASINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Kullanıcı adınızın sonuna servis sağlayıcılara göre değişkenlik gösteren  @domain adınızı yazmayı unutmayınız.

TÜM SERVİS SAĞLAYICILARA AİT DOMAİN ADINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Kullanıcı adınızın hemen altında yer alan Enkapsülasyon bölümünde PPPOE-LLC seçiniz ve kaydet butonuna basınız.

Modeminizin kablolu ayarlarını yapılandırdınız. Modeminizin kablosuz ayarlarına geçebiliriz.

TPLİNK TD-8961ND KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?

Ana menüde “Arayüz Ayarları” -“Kablosuz” sekmelerine tıklayınız. Kablosuz ayarlar bölümünde oldukça fazla ayar seçeneği olduğu için biz size aşağıdaki ekranda görüldüğü gibi sade şekilde yapmanız gereken ayarları göstermeye çalıştık. Aynı şekilde uygulayabilirsiniz.

SSID modeminizin kablosuz ağ adıdır. Bu alana kablosuz ağa adı olarak bir isim belirliyorsunuz. Biz FREETEKNOLOJİ olarak belirledik. Doğrulama türü olarak WPA2-PSK seçiniz. Şifreleme olarak TKIP/AES seçiniz. Hemen altında açılan Ön paylaşımlı anahtar bölümüne en az 8 haneli bir kablosuz ağ adı belirleyiniz. Belirlediğiniz şifrenin karmaşık yapıda olması güvenliğiniz için önemlidir.

Tebrikler modem ayarlarınızı tamamladınız. Web arayüz ekranlarınızı kapatarak internete bağlanabilirsiniz.

TP-Link TD-W8961ND modem ayarları,TP-Link TD-W8961ND modem özellikleri,TP-Link TD-W8961ND kablosuz modem ayarları,TP-Link TD-W8961ND kurulum adımları,TP-Link TD-W8961ND kablosuz güvenlik ayarları,TP-Link TD-W8961ND LAN port ayarları.