ZYXEL VMG3313-B10A Köprü Modu Ayarları Nasıl Yapılır,ZYXEL VMG3313-B10A Bridge Mod Ayarları Nasıl Yapılır,Zyxel Modemi Köprü modunda Kullanma Ayarları Nasıl Yapılır,Zyxel bridge mode Setup

ZYXEL VMG3313-B10A Modemler Türk Telekom servis sağlayıcısı tarafından kampanya kapsamında verilen/satılan vdsl özellikli kablosuz modemlerdir. Modemi tüm servis sağlayıcılarda internet bağlantısı için direkt olarak kullanabileceğiniz gibi isterseniz Access point isterseniz de köprü modu özelliği ile bir geçiş arayüzü olarak kullanabilirsiniz.

Bugünkü yazımızda da ZYXEL VMG3313-B10A Köprü Modu Ayarları Nasıl Yapılır incelemeye çalışacağız.

Öncelikle web tarayıcınızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak enter butonuna basınız. Karşınıza gelen modem kullanıcı adı ve şifre ekranında kullanıcı adı:admin şifre:turktelekom yazarak oturum aç butonuna basınız. Şifrenizi kabul etmemesi durumunda modeminizi resetleyerek fabrika ayarlarına alabilirsiniz.

ZYXEL MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Şifre adımını geçmenizin ardından yeni şifre belirlemenizi isteyen ekran gelecektir. Bu ekranda isterseniz turktelekom şifresini değiştirebilirsiniz. Ya da Atla butonuna basarak değiştirmeden geçebilirsiniz.

Açılan modem arayüz ekranında en alt bölümde yer alan AĞ AYARI-GENİŞ BANT  Menüsüne tıklayınız.Yeni açılan ekranda “Internet_DSL” satırında bulunan değiştir butonuna tıklayınız.

Karşınıza gelen ekranda Mod bölümünde yer alan KÖPRÜ seçeneğini seçiniz. Bu seçeneği seçtiğinizde karşınıza gelen uyarı ekranında tamam butonuna basınız

Son olarak uygula butonuna basarak ayarların modem arayüzüne kaydedilmesini sağlayınız. Tebrikler ZYXEL VMG3313-B10A Köprü Modu Ayarları tamamlanmıştır. Web tarayıcı ekranlarınızı kapatarak modeminizi köprü modunda kullanabilirsiniz.