Next Minix HD Black 2+Plus Uydu Alıcısı Genel Özellikler Nelerdir, Next Minix HD Black 2+Plus kanal arama nasıl yapılır, Next Minix HD Black 2+Plus kanal ekleme nasıl yapılır?

Next Uydu Alıcısı İşlemci: M3510E CPU

Next Uydu Alıcısı RAM: 512Mb DDRII

Next Uydu Alıcısı Flash Bellek: 8MB

Dijital Ses Çıkışı: Optik SPDIF Çıkış

TV & Radyo Kanal Kapasitesi: 8000

Yazılım Güncelleme: USB Aygıt ve RS232 Port üzerinden

Uyum: TKGS (Türksat Kanal Güncelleme Sistemi) Uyumlu

Next Uydu Alıcısı Video Çözünürlük Seçenekleri: 1920x1080p, 1920x1080i, 1280×720, 720×480

Next Uydu Alıcısı Diğer Özellikler

Farklı Formattaki Video ve Müzik Dosyalarını Oynatma Resim Slayt Gösterimi HD&SD Kanal ve Medya İçerikleri Görüntüleme, USB Aygıt Üzerinden TV Kanallarını Kayıt ve Time Shift Fonksiyonları, HDMI ve SCART (RGB/CVBS) Analog A/V Çıkış

Next Minix HD Black 2+Plus Yukarıdaki özelliklerin yanı sıra Hd yayın görüntüleme kalitesi, küçük boyutlu olması ve uygun fiyatı ile kullanıcıların teknoloji marketlerde en çok tercih ettiği uydu alıcılar arasında yer almaktadır. Uydu alıcımızın genel özelliklerini kısaca aktardık. Kanal taraması nasıl yapılır incelmeye çalışalım.

Öncelikle uydu alıcınızın kablo bağlantılarının doğru yapılandırıldığından ve çanak anten montajınızın doğru yapılandırıldığında emin olunuz. Evinize  uydu cihazınıza gelen sinyalin kaliteli olması sorunsuz bir yayın almanızı sağlayacaktır.

Çanak anten ayarlarınızın doğruluğundan emin iseniz kurulum adımlarına devam edebiliriz.

Uydu cihazınızı elektrik fişine takarak açılmasını bekleyiniz. Ekranda next logosu göründüğünde kuruluma geçebilirsiniz.

Uydu kumandanız üzerinde yer alan MENÜ butonu basınız. Kanal taramasını yeniden yapacağımız için öncelikle daha önceden yüklü olan kanal listesini siliniz. Cihazınız fabrika ayarlarına alınmış ise yani kanal listeniz boş ise bu adımı geçebilirsiniz.

Kanal listesini silmeniz için Kanal Düzenleme Menüsü altında Uydu Kanallarını Sil seçeneğini “ileri-geri” kumanda ok tuşları ile seçerek Ok butonuna basınız.

Açılan yeni ekranda kanalları silme isteğinizi Onaylamak için Evet butonuna basınız. Uydu alıcınızda birden fazla uydu taratılmış ise sildiğiniz uydu kanallarının Türksat uydu listesi olduğunu kontrol ediniz.

Uydu kanallarını sildiğinizde kanal listeniz tamamen boş olacaktır. Yeni taratacağınız liste yeni kanal listeniz olacaktır.

Silme işleminizin ardından ana menüde KURULUM-Uydu Kurulumu Seçenekleri üzerinde Ok butona basınız.

Açılan ekranın sol bölümünde uydu listesi yer alacaktır. Bu listede kanal taraması yapacağınız uydular sıralanacaktır. Biz Türksat Uydusu üzerinde tarama yapacağımız için listede 25. Sırada yer alan Türksat 2A/3A/4A   E42,0  üzerinde ok butonun basınız. Seçtiğiniz uydunun hemen sağ tarafında kalp işareti oluşacaktır.

Uydu seçiminizin ardından “Sağ-Sol” ok tuşları ile sağdaki ekrana geçiniz. Bu ekranda Transponder bölümünde uydu cihazınızda yüklü olan tp listesi gözükecektir. Bu alanda yer alan Tp listesi eski frekanslardan oluştuğu için güncel Türksat arama frekansı ile arama yapmanız gerekmektedir.

TÜRKSAT GÜNCEL OTOMATİK KANAL ARAMA FREKANSINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Güncel Türksat 4a frekansımızı yukarıdaki listemizden kontrol ediniz. Transponder listesi içerisinde yer almıyor ise listeye ekleme yapmanız gerekmektedir. Listeye eklemeniz için Sarı butona basarak Tp Listesini açınız ve Ekle butonu ile yukarıdaki güncel Türksat arama frekansını giriniz.

Tp seçimizin ardından Diseqc alanına geliniz. Bu alanda çift çanak kullanıyor iseniz ya da sinyalinizi diseqc üzerinden alıyor iseniz Türksat çanak anteninizin kablosu hangi portta ise bu portu seçiniz.

Sadece FTA alanında şifreli ve şifresi kanalları taramayı ayrı ayrı seçebilirsiniz.

Kanal arama bölümünde Televizyon kanalları ve Radyoları ayrı ayarı seçebilirsiniz.

NIT Arama alanı evet yani açık olmalıdır. Bu alanın açık olması ile güncel frekansları otomatik olarak tarıyor olacaksınız. Yukarıdaki işlemlerin ardından Kırımızı butona basarak Kanal aramayı başlatabilirsiniz

Tarama bitine kadar lütfen sabırla bekleyiniz. Tarama bittiğinde ekranda uyarı işareti çıkacaktır. Kanalları kaydederek Televizyon keyfi yapabilirsiniz.