HUAWEİ HG655D MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR? HUAWEİ HG655D MODEM ÖZELLİKLERİ NELERDİR? HUAWEİ HG655D KABLOSUZ MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR?

Modem kurulumuna geçmeden önce modem ve bilgisayarınız arasındaki bağlantıların doğru yapılandırıldığından emin olunuz. Hatalı yapılan modem bağlantılarında modeminizin dsl ışığı yanmayacaktır.

MODEM VE BİLGİSAYAR ARASI BAĞLANTI ŞEMASINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki şemaya göre yapılandırdı iseniz kurulum adımlarına geçebiliriz.

Öncelikle Web tarayıcımızın adres satırına 192.168.1.1 yazıp enter butonuna basınız.

Açılan ekranda; Kullanıcı adı: admin  Şifre: admin yazarak giriş yap butonuna basınız. Şifreyi kabul etmemesi durumunda modem arkasında yer alan reset butonuna basarak modem ayarlarınızı sıfırlayınız.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Açık olarak gelen web arayüz ekranından internet servis sağlayıcımızın bize vermiş olduğu kullanıcı adı ve şifreyi giriyoruz. Kullanıcı adınızın sonunda servis sağlayıcılara göre değişen @domain adresini yazmayı unutmayınız.

TÜM SERVİS SAĞLAYICILARA AİT DOMAİN ADINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Bağlantı tipi Protokol olarak PPPOE seçiyoruz.

HUAWEİ HG655D KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?

Kablosuz ağ ayarlarımızı da yine bu ekrandan yapıyoruz. Kablosuz ağ adı bölümüne kablosuz ağlarda görmek istediğimiz ağ ismi belirliyoruz. Güvenlik seviyesi wpa-psk seçiyoruz. Şifre kısmına en az 8 haneli bir kablosuz ağ şifresi oluşturuyoruz. Uygula butonuna basıyoruz. Son olarak internet bağlantısı testi butonu ile ayarlarımızı kontrol ediyoruz.