TP-LİNK TD-8817 MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?,TP-LİNK TD-8817 MODEM ÖZELLİKLERİ NELERDİR?,TP-LİNK TD-8817 MODEM ŞİFRESİ NEDİR?

Modem kurulumuna geçmeden önce modem ve bilgisayar arası bağlantılarınızın doğru yapılandırıldığından emin olunuz. Hatalı yapılan bağlantılarda modeminizin dsl ışığı sabitlenmeyeceği için bağlantı sağlanamayacaktır.

BİLGİSAYAR VE MODEM ARASI BAĞLANTI ŞEMASINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki şemaya uygun olarak yapılandırdı iseniz kurulum adımlarına geçebiliriz.

Web tarayıcınızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak enter butonuna basınız. Açılan kullanıcı adı ve şifre ekranında;

Kullanıcı adı:admin

Şifre:admin

yazarak giriş yapınız. Şifrenizi kabul etmemesi durumunda modem arkasında yer alan reset butonuna 10 sn kadar basılı tutarak modeminizi resetleyebilirsiniz.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Açılan modem arayüz ekranımızda “Arayüzü Ayarı” -“İnternet” seçeneklerine tıklayınız. Bu ekranda standart alt yapı değerlerimiz olan vpı:8 vcı:35 PPPoE/PPPoA seçiniz. Kullanıcı adı ve şifre alanında kullanıcı adı şifre olarak servis sağlayıcınızın size vermiş olduğu kullanıcı adı ve şifreyi yazınız. Kullanıcı adınızın sonunda servis sağlayıcılara göre değişkenlik gösteren  @domain adını yazmayı unutmayınız.

Tüm Servis Sağlayıcılara Ait Domain Adreslerine Buradan Ulaşabilirsiniz

Sayfayı aşağı doğru kaydırarak ayarlarınızı kaydediniz.

Tebrikler TP-LİNK TD-8817 modeminizin kurulum adımlarını tamamladınız. Web tarayıcı ekranlarını kapatarak internete bağlanabilirsiniz.