TENDA V300 MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR? TENDA V300 MODEM ÖZELLİKLERİ NELERDİR? TENDA V300 KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR? TENDA V300 VDSL MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR? TENDA V300 ADSL MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?

Modem kurulumuna geçmeden önce modem bağlantılarınızın doğru yapılandırıldığından emin olunuz. Hatalı yapılan modem bağlantılarında modem buluşmama, ıp alamama ya da kopma problemi gibi çeşitli arıza durumları yaşanabilmektedir.

MODEM BAĞLANTI ŞEMASINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki şemaya göre yapılandırdı iseniz kurulum adımlarına geçebiliriz.

Web tarayıcınızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak entere basınız. Açılan şifre ekranında kullanıcı adı ve şifre olarak “admin” -“admin” yazarak giriş yap butona basınız. Şifrenizi kabul etmemesi durumunda modem altında yer alan reset butonu üzerinden modeminizi fabrika ayarlarına alabilirsiniz.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Şifre adımlarını geçmemizin ardından modem arayüz ekranı gelecektir. Bu ekranda sırası ile;

Link Türü bölümünde internet bağlantı teknolojinize göre adsl ya da vdsl seçiniz. Fibernet ya da Hipernet tarifeler kullanıyor iseniz VDSL, adsl tarifeler için ADSL seçiniz.

Bağlantı Türü bölümünde PPPOE seçiniz.

Kullanıcı adı ve şifre alında servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz kullanıcı adı ve şifre bilgilerini giriniz. Kullanıcı adınızı bilmiyor iseniz servis sağlayıcınızın çağrı merkezinden öğrenebilirsiniz.

Servis sağlayıcı çağrı merkezi numaralarına BURADAN ulaşabilirsiniz.

Kullanıcı adınızın sonunda servis sağlayıcılara göre değişkenlik gösteren @domain adını yazınız.

Servis sağlayıcılarına göre domain adlarına BURADAN ulaşabilirsiniz.

TENDA V300 KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?

Sayfayı aşağıda doğru kaydırdığınızda kablosuz ağ bölümünde kablosuz ağınıza bir isim belirleyiniz. Daha sonra kablosuz ağınızı dışarıdan girişlere karşı korumak için en az 8 haneli bir kablosuz ağ şifresi belirleyiniz.

Yaptığınız bu işlemlerden sonra Tamam butonuna basarak ayarlarınızı kaydediniz.