TP-LiNK VN020-F3 MODEM NASIL KURULUR? TP-LiNK VN020-F3 DSMARTNET MODEM NASIL AYARLANIR? TP-LiNK VN020-F3 MODEMİN ÖZELLİKLERİ NELER? TP-LiNK VN020-F3 KABLOSUZ MODEM NASIL KULLANILIR?

TP-LiNK VN020-F3 Modemler dsmartnet internet sağlayıcısı tarafından kampanyalı olarak verilmiştir. TP-LiNK VN020-F3 modemler vdsl destekli modemlerdir ve 100 mbite kadar olan hiper ve fiber paketlerde kullanılabilirler. TP-LiNK VN020-F3 modemler kablosuz bağlantı sağlayan modemlerdir. Üzerlerindeki iki anten ile 300 mbite kadar wifi sinyali verebilirler. Modemin özelliklerini kısaca öğrendiğimize göre modem kurulumuna başlayabiliriz. Modem kurulumuna başlamadan önce modem ve bilgisayar arasındaki bağlantıların doğru olduğundan emin olunuz. Yanlış yapılan bağlantılarda modeminizdeki dsl ışığı yanmayacağı için internete bağlanamayacaksınız.

MODEM VE BİLGİSAYAR ARASINDAKİ BAĞLANTI ŞEMASINI BURADAN GÖREBİLİRSİNİZ

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki şemaya göre yaptıysanız kurulum aşamalarına devam edebilirsiniz.

Önce web tarayıcınızın adres çubuğuna 192.168.1.1 yazarak enter tuşuna basınız. Karşınıza çıkan kullanıcı adı ve şifre ekranında Kullanıcı adı:admin  Şifre: dsmart yazarak giriş yap butonuna basınız.

Şifrenizi kabul etmeyen durumlarda modeminizi sıfırlayarak fabrika ayarlarına döndürebilirsiniz.

MODEM SIFIRLAMA AŞAMALARINI BURADAN GÖREBİLİRSİNİZ

Giriş şifresini girdikten sonra modem arayüz şifrenizi değiştirmenizi isteyen bir ekran gelecektir. İsterseniz bu ekranda yeni bir şifre oluşturabilirsiniz. İstemiyorsanız da Atla Butonuna basarak bu aşamayı atlayabilirsiniz.

Şifre aşamalarını geçtikten sonra modem arayüz ekranı açılacaktır. Bu ekranda Hızlı Kurulum seçeneğine tıklayınız.

Bölge ve zaman dilimi bölümündeki bilgileri değiştirmeden İleri butonuna tıklayınız.

Açılan yeni ekranda kullandığınız internet sağlayıcıya göre internet paketinizi seçiniz ve ileri butonuna basınız.

Karşınıza çıkan yeni ekranda İnternet bağlantı türü olarak PPPOE seçiniz. Kullanıcı adı ve parola bölümüne internet sağlayıcınızdan aldığınız kullanıcı adı ve şifreyi yazınız. Kullanıcı adınızda servis sağlayıcılara göre farklılık gösteren @domain kısmını unutmayınız.

TÜM İNTERNET SAĞLAYICILARININ DOMAİN ADLARINI BURADAN GÖREBİLİRSİNİZ

İşlemleri tamamladıktan sonra ileri butonuna basınız.

TP-LiNK VN020-F3 KABLOSUZ MODEM NASIL KULLANILIR?

Yeni bir ekran açılacaktır ve burada modeminizin kablosuz ayarlarını yapacaksınız. SSID bölümüne kablosuz ağlarda göstermek istediğiniz ağ ismini yazınız. Parola bölümüne wifi güvenliği için en az 8 karakterli içinde bir büyük bir de küçük harf bulunan bir şifre belirleyiniz ve ileri butonuna basınız

Yaptığınız ayarların kaydedilmesi ve internet bağlantı testi için biraz bekleyiniz.

Son olarak yukarıda yaptığınız değişikliklerin özetini gösteren bir ekran gelecektir. Bu ekranda kablosuz ağ bilgilerinizi ve modeminizin ip adresini kontrol edebilirsiniz. Bitir butonuna basınız.

Tebrikler TP-LiNK VN020-F3 dsmart modeminizin kablolu ve kablosuz ayarlarını bitirdiniz.  Sayfaları kapayarak internete girebilirsiniz

TP-LiNK VN020-F3 MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR,TP-LiNK VN020-F3 DSMARTNET MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR,TP-LiNK VN020-F3 MODEM ÖZELLİKLERİ NELERDİR,TP-LiNK VN020-F3 KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR,TP-LiNK VN020-F3 modem,TP-LiNK VN020-F3 VDSL,TP-LiNK VN020-F3 misafir modu, TP-LiNK VN020-F3 kablosuz ayarlar, TP-LiNK VN020-F3 kurulum rehberi