Technicolor TG588V, D-SmartNet DSL kullanıcıları için tasarlanmış bir kablosuz ADSL2+ modem router’dır1. Bu cihaz, xdsl teknolojilerini kullanarak servis sağlayıcının DSL ağına bağlanabilen ve yerel ağınıza Ethernet aygıtları kablo ile bağlayabilen bir cihazdır2. Ayrıca USB portu sayesinde müzik ve film gibi içerikleri depolayabilir ve paylaşabilirsiniz2.

Modem kurulumu için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

Öncelikle modeme bir bilgisayar, telefon veya tablet ile bağlantı yapın. Telefon veya tablet ile bağlantı yapıyorsanız eğer modem kablosuz ağ bilgileri modem arka etiketinde yazmaktadır.

Modem ve Bilgisayar Arası Bağlantı Şemasına Buradan Ulaşabilirsiniz

Cihazınızdan bir internet sayfası açarak sayfanın adres satırına 192.168.1.254 yazarak giriş yapın2.

Karşınıza Technicolor TG588V modemin ana sayfası gelecektir. Öncelikle menünün sol kısmında bulunan MediaAccess Getaway’i ardından “Setup my Mediaaccess Getaway” i tıklayın2.

Karşınıza gelen “Welcome to the MediaAccess Gateway Easy Setup” ekranında “Next”i tıklayın2.

Ardından karşınıza “Service Selection” ekranı gelecektir. Bu ekranın “Select a service” bölümünde “Routed PPP”yi seçerek “Next”e tıklayın2.

Ardından karşınıza gelen “Routed Internet Connection” ekranındaki internet servis sağlayıcınız tarafından sağlanan ayarlar aşağıdaki gibi olacaktır:

Internet Service Provider             Türk Telekom

Username          admin

Password            admin

Confirm Password           admin

Aşağıda resimde görüldüğü gibi gerekli bilgileri giriniz ve “Next”i tıklayın2.

Karşınıza gelen “Internet Account Settings” ekranında “User Name” bölümüne internet servis sağlayıcınız tarafından tanımlanan kullanıcı adınızı, “Password” bölümüne şifrenizi yazınız ve “Confirm Password” bölümüne ise şifrenizi tekrar yazınız ve “Next”i tıklayın.

İNTERNET SERVİS SAĞLAYICI DOMAİN ADRESLERİNE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Ardından karşınıza gelen “Access Control” ekranında Web arayüz giriş kullanıcı adı ve şifrenizi belirlemeniz gerekecektir. “User Name” bölümüne kullanıcı adı, Password bölümüne şifrenizi yazınız ve “Confirm Password” bölümüne ise şifrenizi tekrar yazınız ve “Next”i tıklayın.

Karşınıza gelen “Start Configuration” ekranında modeminizin kurulum öncesi ayarlarının doğruluğunu kontrol ettikten sonra “Start”u tıklayın. Ayarlarınızı tekrar gözden geçirmek ya da değiştirmek istiyorsanız “Back”i tıklayın.

Modem kurulumunuz tamamlanmıştır. Ekranda “You have successfully completed the MediaAccess Gateway Easy Setup.” Yazısı çıktığında kurulum başarılı şekilde tamamlanmış demektir. Sayfayı kapatmak için “Finish”i tıklayın.

Bu şekilde Technicolor TG588V modem kurulumunu başarıyla tamamlayabilirsiniz.