ZTE ZXHN H168A, VDSL2/ADSL2+ teknolojisine sahip bir modemdir. Bu modem, hem 2.4 GHz hem de 5 GHz bandında kablosuz ağ desteği sunar. Ayrıca, 4 portlu Ethernet portu ve 1 portlu USB portu da vardır. Bu modem, Türk Telekom gibi büyük internet servis sağlayıcıları tarafından da kullanılır.

Modem ve Bilgisayar Arası Bağlantı Şemasına Buradan Ulaşabilirsiniz

Sonra, web tarayıcınızın adres çubuğuna 192.168.1.1 yazarak giriş yapabilirsiniz. Karşınıza çıkan kullanıcı adı ve şifre ekranında admin kullanıcı adı ve turktelekom şifresini girerek oturum açabilirsiniz.

ZTE ZXHN H168A modem kurulumu yapmak için öncelikle bilgisayarınızdan internete bağlanmanız gerekir.

ZYXEL MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Oturum açtığınızda, modeminizin ayarlarını yapabileceğiniz bir arayüz göreceksiniz. Arayüzde Kolay Kurulum sekmesine tıklayarak modeminizi kurulum işlemini başlatabilirsiniz.

Kolay Kurulum sekmesinde, modeminizin kullanıcı adı ve şifresini girerek internet servis sağlayıcınızdan aldığınız bilgileri kullanabilirsiniz. Eğer Türk Telekom kullanıcısı iseniz, kullanıcı adınızın sonundaki @ttnet domain adınız gömülü olarak gelir, girmenize gerek yoktur.

İNTERNET SERVİS SAĞLAYICI DOMAİN ADRESLERİNE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Kolay Kurulum sekmesinde ayrıca modeminizin kablosuz ayarlarını da yapabilirsiniz. Modeminizin 2 GHz ve 5 GHz olmak üzere iki ayrı wifi bandına sahip olduğunu biliyorsunuzdur. Bu bandlardan hangisini aktif etmek istediğinize karar verebilirsiniz.

Kablosuz ayarlar bölümünde, wifi bandının adını (SSID) ve şifresini (WPA) belirleyebilirsiniz. Ayrıca kanal seçeneği ile kablosuz ağınızın kalitesini artırabilir veya azaltabilirsiniz.

Kablosuz ayarlar bölümünde son olarak WPA Kodlama Algoritması’nı seçebilirsiniz. TKIP veya AES algoritması arasından tercih yapabilirsiniz.

Kolay Kurulum sekmesinde yaptığınız değişiklikleri kaydetmek için İleri butonuna basmanız yeterlidir.

Modem kurulum işleminizi tamamladığınızda, bilgisayarınıza bağlı olan cihazlarda wifi ağının oluştuğunu görebilirsiniz.