Türksat uydusu, Türkiye ve çevresindeki ülkelerde uydu yayınlarını izlemek için en çok kullanılan uydulardan biridir. Türksat uydusu üzerinden yüzlerce kanalı ücretsiz olarak izleyebilirsiniz. Ancak, uydu alıcınızın kanal listesini güncel tutmak için Türksat otomatik arama frekansını ayarlamanız gerekmektedir.

Türksat otomatik arama frekansı, uydu alıcınızın Türksat uydusundaki tüm kanalları otomatik olarak tarayıp bulmasını sağlayan bir frekanstır. Bu frekansı kullanarak, yeni eklenen veya değişen kanalları kolayca bulabilir ve izleyebilirsiniz.

Türksat otomatik arama frekansı,

TÜRKSAT 4A Türkiye ve Batı kapsama alanı için  12380 V SR:27500

TÜRKSAT 4A Türkiye ve Doğu kapsama alanı için 12423 H SR:30000

Bu frekansları uydu alıcınızın menüsünden şebeke arama veya otomatik arama seçenekleriyle girebilirsiniz. Uydu alıcınızın marka ve modeline göre menü adımları farklılık gösterebilir. Bu yüzden cihazınızın kullanım kılavuzunu incelemenizi veya üretici firmanın web sitesinden destek almanızı tavsiye ederiz.

1-Kullanmış olduğunuz Uydu alıcısının “TÜRKSAT Kurulum” veya “TÜRKSAT 4A Ayarlar” menüsüne giriniz.

2- “TÜRKSAT 4A Tek Kanal Arama” alt menüsünde, “TÜRKSAT 4A Uydu” kısmında “Türksat 42° E” ve yukarıdaki Türksat 4a frekanslarını manuel olarak giriniz.

3- “TÜRKSAT 4A Şebeke Arama” (TÜRKSAT Network Search) bölümlerini açık olarak seçiniz.

4-TÜRKSAT 4A Kanal taramayı başlatınız. TÜRKSAT 4A Otomatik tarama sonucunda, TÜRKSAT 4A güncel kanal bilgileri uydu alıcınıza eklenecektir

Türksat otomatik arama frekansı ile ilgili daha fazla bilgi ve detaylı anlatım için aşağıdaki youtube kanalını inceleyebilirsiniz.

Youtube kanalında Türksat otomatik arama frekansı, Türksat 4a otomatik kanal arama frekansı, Türksat yeni şebeke arama frekansları, Türkiye ve Batı kapsama alanı frekansları, Türkiye ve Doğu kapsama alanı frekansları, Türksat frekans otomatik arama, Türksat frekans tüm kanallar, Türksat 42E ayarları frekans, Türksat 4A otomatik arama frekansı, Türksat frekans listesi, Türksat güncel frekans listesi, güncel Türksat frekansları gibi arama etiketlerini kullanarak aradığınız bilgilere ulaşabilirsiniz.

Türksat Otomatik Arama Frekansı, Türksat 4a otomatik kanal arama frekansı,Türksat otomatik arama frekansı, türksat otomatik arama frekansi, Türksat Yeni Şebeke Arama Frekansları, Türkiye ve Batı kapsama alanı Frekansları, Türkiye ve Doğu kapsama alanı Frekansları, Türksat frekans otomatik ARAMA, Türksat frekans tüm kanallar, Türksat 42E ayarları frekans, Türksat otomatik arama frekansı, Türksat 4A otomatik arama frekansı, Türksat Frekans listesi,Türksat Güncel Frekans Listesi,Güncel Türksat frekansları,türksat, türksat 4a, türksat frekans, uydu frekans, uydu ayarı