HUAWEi HG658 V2 Modem ayarlarına geçmeden önce modem ve bilgisayarınız arasındaki bağlantınızın doğru bir şekilde yapılandırıldığından emin olunuz. Hatalı yapılan bağlantılarda modem dsl ışığınız yanmayacaktır.

MODEM VE BİLGİSAYAR ARASI BAĞLANTI ŞEMASINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

FİBER İNTERNET BAĞLANTI ŞEMASINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki şemaya göre yapılandırdı iseniz modem üzerinde bulunan dsl ışığınız sabit olarak yanacaktır. Web tarayıcınızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak enter butonuna basınız. Açılan kullanıcı adı ve şifre ekranında modeminizi turkcell superonline dan aldı iseniz

HUAWEi HG658 V2 Kullanıcı adı:admin

 HUAWEi HG658 V2 Şifre:superonline 

olarak giriş yapınız. Modeminizi superonline haricinde dışarıdan temin etti

iseniz;

HUAWEi HG658 Kullanıcı adı:admin

HUAWEi HG658 Şifre:admin 

olarak giriş yapınız. Yazdığınız kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapamıyor iseniz modem arkasında bulunan reset butonuna basarak modem ayarlarınızı sıfırlayınız.  HUAWEi HG658 V2 Modem resetleme işleminin ardından yukarıdaki şifreler ile yeniden giriş yapınız.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

 HUAWEi HG658 V2 Modem şifre ekranını geçtiğinizde karşınıza aşağıdaki şekilde modem arayüz şifrenizi değiştirebileceğiniz sayfa gelecektir. Bu ekranda şifre değişikliği için değiştir butonuna, değiştirmeden geçmek için iptal butonuna basınız.

Açılan  HUAWEi HG658 V2  modem arayüz ekranında “internet” sekmesine tıklayınız. Açılan sayfada ekranın sol bölümünde yer alan “İnternet Ayarları” sekmesine tıklayınız. Ekranın sol bölümünde adsl ve vdsl için 4 farklı düzenleme seçeneği gelecektir. Bu ekranda kullanmış olduğunuz dsl tarifesine göre eğer ADSL kullanıyor iseniz “WAN_İNTERNET_AD” bölümünde Düzenle butonuna basınız.

VDSL kullanıyor iseniz en alt bölümde yer alan “WAN_İNTERNET_VD” bölümünde Düzenle butonuna basınız.

Hangi dsl tarifesini kullandığınızı öğrenmek için servis sağlayıcınızın çağrı merkezi ile görüşebilirsiniz.

TÜM SERVİS SAĞLAYICILARA AİT ÇAĞRI MERKEZİ NUMARASINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Düzenle butonuna bastığınızda alt bölümünde açılan “internet hesabı” ve “internet şifresi” alanlarında servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi giriniz.

Kullanıcı adınızın sonunda servis sağlayıcılarına göre değişkenlik gösteren @domain adınızı yazmayı unutmayınız.

 TÜM SERVİS SAĞLAYICILARA AİT DOMAİN ADINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Kullanıcı adı ve şifre bilgileriniz yazmanızın ardından kaydet butonuna basınız.

HUAWEİ HG658 V2 KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?

 HUAWEi HG658 V2 Modeminizin kablolu ayarlarını yukarıda yapılandırdınız. Modemin kablosuz ayları için modem arayüz ekranına Yerel Ağ sekmesine tıklayınız. Açılan ekranda ekranın sol bölümünde yer alan Kablosuz ağ Ayarları sekmelerine tıklayınız. Açılan bölümde sırası ile Teme Ayarlar başlığı altında yer alan Kablosuz Ağ 2,4 Ghz’yi Etkinleştir seçeneğini işaretleyerek Kaydet Butonuna basınız.  Kablosuz ağ şifreleme ekranında Kablosuz ağ adı alanında modeminizin kablosuz ağ adı için bir isim belirleyiniz. Güvenlik modu olarak WPA-PSK/WPA2-PSK seçiniz. Kablosuz şifre alanında en az 8 haneli bir kablosuz ağ şifresi belirleyiniz. Seçim işlemlerinizin ardından kaydet butonuna basarak ayarlarınızı kaydediniz.

Gelişmiş Ayarlar başlığı altında kanal bölümünde bir seçim yaparak kablosuz ağınızın kısa mesafede kaliteli sinyal vermesi ya da kablosuz ağınızın uzak mesafelere ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

WİFİ KANAL SEÇİMİ NASIL OLMALIDIR BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Yukarıdaki bilgilere göre kanal seçiminizin ardından kaydet butonuna basarak ayarlarınızı kaydediniz.

Tebrikler HUAWEİ HG658 V2 modeminizin kablolu ve kablosuz ayarlarını tamamladınız. Modem arayüz ekranlarını kapatarak internete bağlanabilirsiniz.