ZYXEL VMG3312 B10B MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR?, ZYXEL VMG3312 B10B MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?, ZYXEL VMG3312 B10B KABLOSUZ AYARLARI NASIL YAPILIR?, ZYXEL VMG3312 B10B MODEM ŞİFRESİ NEDİR?

Modem kurulumuna geçmeden önce modem ve bilgisayarınız arasında bağlantının doğru yapılandırıldığından emin olunuz. Hatalı yapılan modem bağlantılarında modeminizin dsl/internet ışığı yanmayacaktır.

Modem ve Bilgisayar arası Bağlantı Şemasına Buradan Ulaşabilirsiniz

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki bağlantı şemasına uygun olarak yapılandırdı iseniz kuruluma geçebiliriz. Modem üzerinde yanmayan ya da yanıp sönen bir ışık var ise bağlantılarınızı kontrol edebilirsiniz. 

Web tarayıcımızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak enter butonuna basınız basınız. Gelen kullanıcı adı ve şifre kısmına;

Kullanıcı Adı: admin

Şifre olarak; TTNET logolu modemlerde şifre: ttnet 

                       TÜRK TELEKOM logolu modemlerde şifre: turktelekom olarak girişi yapınız.

Şifrenizi kabul etmemesi durumunda modeminizi resetlemeniz gerekmektedir.

ZYXEL MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

İsterseniz modemimizin standart şifresi olan bu şifreyi aşağıda gördüğünüz gibi değiştirebilir isterseniz de “Atla” yaparak değiştirmeden geçebilirsiniz.

Açılan modem web arayüzünde ekranın en alt kısımda bulunan “Ağ ayarı” , “Genişbant” butonlarına tıklayınız.

Açılan ekranda aşağıda gördüğünüz tabloda yer alan 3. Seçenek Ethernet ve PPPOE seçeneğinin en sağındaki kalem butonuna basarak ayarlar ekranına ulaşınız.

Açılan modem ayarları bölümünde

Mod=Yönlendirme, Kapsülleme=PPPoE seçiyoruz.

PPP kullanıcı adı şifre bölümünde servis sağlayıcınızdan size verilmiş olan kullanıcı adı ve şifre bilgisini yazarak ve uygula butonuna basınız. Kullanıcı adınızın sonunda @domain adını yazmayı unutmayınız. Domain adını bilmiyor iseniz servis sağlayıcınıza göre domain adınızı BURADAN öğrenebilirsiniz

ZYXEL VMG3312 B10B KABLOSUZ AYARLARI

Modem arayüz ekranında en alt bölümde yer alan Ağ Ayarı-Kablosuz sekmelerine tıklayınız.

Açılan kablosuz ayarları ekranında SSID bölümünde kablosuz ağlarda görmek istediğiniz bir isim belirleyiniz. Güvenlik modu ekranında WPA-PSK seçiniz. Şifre bölümünde kablosuz ağlarda görmek istediğiniz en az 8 haneli, içerisinde bir büyük bir küçük harften oluşan bir kablosuz ağ şifresi belirleyiniz ve kaydediniz.

Tebrikler ZYXEL VMG3312 B10B modeminizin kablolu ve kablosuz ayarlarını tamamladınız. Web arayüz ekranlarını kapatarak internete bağlanabilirsiniz.